SMDJ85CA-T7
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 85V 137V DO214AB
DataSheet
SMDJ85CA-T7 PDF
Type Description
Series:SMDJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):85V
Voltage - Breakdown (Min):94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.9A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)