
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 102V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 114V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 165V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.21A |
| Power - Peak Pulse: | 200W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF |
| Supplier Device Package: | GL41 (DO-213AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TGL41-120A-E3/96 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 5.5V 4.1V DFN2510A-10
TVS DIODE 8.55V 14.5V DO204AL
TVS DIODE 58V 93.6V P600
TVS DIODE 102V 165V DO213AB
CONN RCPT 88POS 0.1 GOLD PCB
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER
DC DC CONVERTER 5V 150W