SMAJ36CA
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 36V 58.1V DO214AC
DataSheet
SMAJ36CA PDF
Type Description
Series:SMAJ
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):36V
Voltage - Breakdown (Min):40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.9A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)