
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 64.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 71.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 104V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 14.6A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | 1.5KE |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1.5KE75AHE3_A/D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS SMA 170V 400W BI
TVS DIODE 40V 64.5V DO204AC
TVS DIODE 30.8V 49.9V DO204AC
TVS DIODE 64.1V 104V 1.5KE
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
CONN ADAPT BNC PLUG TO N JACK
CONN JACK 1PORT 1000 BASE-T PCB