
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SMCJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 110V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 122V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 177V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 8.9A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1700 |
Current price of SMCJ110CAHR7G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 15V 24.4V SMA
TVS DIODE 40.2V 64.8V DO201
TVS DIODE 64.1V 103V DO214AA
VERO SE 10C COOL WHITE LED ARRAY
TVS DIODE 110V 177V DO214AB
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W