D22V0S1U2WS-7
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 22V 37V SOD323
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
D22V0S1U2WS-7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):24V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:37V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):30A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:1000W (1kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:220pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)