
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 13V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 14.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 21.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 232.6A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of SMC5K13A-M3/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 460V 740V DO214AA
TVS DIODE 28V 48V P600
TVS DIODE 12V 17.1V 1.5KE
FIXED IND 1UH 1.5A 97.5 MOHM SMD
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AB
DC DC CONVERTER 24V 150W
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%