
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.33V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 14.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 35A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of SMAJ7.5E3/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12.2V 23.42V B SQ-MELF
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AC
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AB
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
TVS DIODE 7.5V 14.3V DO214AC
TVS DIODE 154V 246V DO204AR
FIXED IND 560NH 440MA 230 MOHM