
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, P6SMB, TransZorb® |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 94V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 105V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 152V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.9A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of P6SMB110AHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12V 19.9V DO214AA
TVS DIODE DO214AC
TVS DIODE AXIAL 6KA 58V BI
TVS DIODE DO214AA
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
FIXED IND 220UH 550MA 1.3 OHM TH