
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMDJ-HRA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 30V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 33.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 48.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 62A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SMDJ30CA-HRA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO204AL
TVS DIODE 10V 17V DO201
TVS DIODE 33V 53.3V DO215AA
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AB
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
TERM BLK HDR 6POS 180DEG 3.81MM
CORD C19 - C20 12AWG YLW 5.5FT