SMC5K78CA-M3/H
Description
5KW, 78V 5%,BIDIR,SMC TVS
DataSheet
SMC5K78CA-M3/H PDF
Type Description
Series:TransZorb®
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):78V
Voltage - Breakdown (Min):86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):39.7A
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Power Line Protection:No
Applications:Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)