SZ1SMB13AT3G
Description
TVS DIODE 13V 21.5V SMB
DataSheet
SZ1SMB13AT3G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):27.9A
Power - Peak Pulse:600W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:1160pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)