STS321120B100
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE ESD SOD323 12V 1PF
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
STS321120B100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:350W
Power Line Protection:No
Applications:USB
Capacitance @ Frequency:1pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)