
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 33.3V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 37.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 53.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 7.4A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF |
| Supplier Device Package: | GL41 (DO-213AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 | ||
| 3000 | ||
| 7500 | ||
| 10500 |
Current price of TGL41-39A-E3/96 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 9V 15.4V DO214AA
TVS DIODE 14V 22.9V DO214AA
TVS DIODE 58.1V 92V DO214AC
FIXED IND 3.3UH 25A 2.2 MOHM SMD
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO213AB
RF SHIELD 3" X 3.5" THROUGH HOLE
POWER INDUCTOR SMD