
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMA6L |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 110V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 122V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 177V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.4A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-221AC, SMA Flat Leads |
| Supplier Device Package: | DO-221AC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of SMA6L110A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 57.6V 98V DO219AB
TVS DIODE 12V 24V 8SOIC
TVS DIODE 48V 81.59V P600
CAP CER 0805 820PF 16V ULTRA STA
TVS DIODE 110V 177VC DO221AC
LED XLAMP ML-C WARM WHITE SMD
CONN PLUG MALE 6P SILV SLDR CUP