
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 130V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 144V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 209V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 71A |
| Power - Peak Pulse: | 15000W (15kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Supplier Device Package: | PLAD |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MPLAD15KP130AE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS SMC 150V 1500W UNI
TVS DIODE 36V 71V SOT23
TVS DIODE 130V 231V DO214AB
TVS DIODE 130V 209V PLAD
SFERNICE FIXED RESISTORS
CONN EDGE DUAL FMALE 24POS 0.156
CABLE DUCT ADAPTER