PGSMAJ78AHM2G
Description
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 400W
DataSheet
PGSMAJ78AHM2G PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):78V
Voltage - Breakdown (Min):86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.2A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)