
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 26V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 42.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 14.2A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, Flat Lead |
| Supplier Device Package: | D-Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of P6SMAJ26ADF-13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.02V 12.1V DO221AC
TVS DIODE 85.5V 137V DO201
TVS DIODE 154V 246V DO214AB
TVS DIODE 26V 42.1V DFLAT
CONN RCPT FMALE 19POS CRIMP
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
CONN RCPT 6POS IDC GOLD