DM5W36A-13
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR DO-
DataSheet
DM5W36A-13 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):36V
Voltage - Breakdown (Min):40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):61A
Power - Peak Pulse:3600W (3.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)