ATV15C251JB-HF
Description
TVS DIODE 250V 405V DO214AB
DataSheet
ATV15C251JB-HF PDF
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):250V
Voltage - Breakdown (Min):279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.7A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)