CDSOD323-T15L
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 15V 31.8V SOD323
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
CDSOD323-T15L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:31.8V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:350W
Power Line Protection:No
Applications:HDMI, USB OTG
Capacitance @ Frequency:1pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)