
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 75V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 83.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 121V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12.4A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of SMCJ75AHE3/9AT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE DO214AA
TVS DIODE 102V 165V DO214AA
TVS DIODE 58.1V 92V DO214AA
CAP ALUM 130UF 250V QC TERM
TVS DIODE 75V 121V DO214AB
SWITCH ROCKER SPST 4A 125V
BOARD EVALUATION FOR KSZ8001L