
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P6SMB, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 30.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 34.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 49.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 | ||
| 1500 | ||
| 2250 | ||
| 5250 | ||
| 18750 | ||
| 37500 |
Current price of P6SMB36CA-E3/52 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS SMA 40V 400W BI
TVS DIODE 18V 29.2V DO214AA
TVS DIODE 36V 60V SOD882
CIR BRKR THRM 50MA 250VAC 48VDC
TVS DIODE 30.8V 49.9V DO214AA
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
FIXED IND 6.8MH 150MA 15 OHM SMD