15KPA70ATR
Description
TVS DIODE 70V 113.6V P600
DataSheet
15KPA70ATR PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):70V
Voltage - Breakdown (Min):78.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:113.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):132.9A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)