SMA4F18A
Description
400 W TVS IN SMA FLAT
DataSheet
SMA4F18A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18V
Voltage - Breakdown (Min):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:39.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):13.7A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)