ATV15C181JB-HF
Description
TVS DIODE 180V 291.6V DO214AB
DataSheet
ATV15C181JB-HF PDF
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):180V
Voltage - Breakdown (Min):200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.14A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)