BZW04-9V4B R0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO204AL
DataSheet
BZW04-9V4B R0G PDF
Type Description
Series:BZW04
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):9.4V
Voltage - Breakdown (Min):10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):25.7A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)