TV30C850J-G
Description
TVS DIODE 85V 137V DO214AB
DataSheet
TV30C850J-G PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):85V
Voltage - Breakdown (Min):94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.9A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)