MXLSMBG150CAE3
Description
TVS DIODE 150V 243V DO215AA
DataSheet
MXLSMBG150CAE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):150V
Voltage - Breakdown (Min):167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.5A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)