
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 299.3V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 332.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 482V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.24A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-15 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of P6KE350A-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 85V 137V DO214AA
TVS DIODE 350V 567V SMA
TVS DIODE 11V 20.1V DO214AC
FIXED IND 68UH 350MA 2.5 OHM SMD
TVS DIODE 299.3V 482V DO15
FIXED IND 1UH 785MA 290 MOHM TH
PG36 MULTI CABLE PVDF/TPE/BK