
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 150V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 167V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 243V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12.4A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 122 |
Current price of MASMLJ150A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 40V 78.6V CASE 5A
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE,
TVS DIODE 36.8V 59.3V DO204AL
CAP CER 390PF 63V X7R 0805
TVS DIODE 150V 243V DO214AB
XTAL OSC XO 475.0000MHZ CML SMD
EVAL SYSTEM FOR MAX1441