
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 11.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 12.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 18.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 82.4A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 850 | ||
| 1700 | ||
| 2550 | ||
| 5950 |
Current price of 1.5SMC13CA-E3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 90V 146V DO204AC
TVS DIODE 400W 440V DO214AC
TVS DIODE 200V 392V CASE 5A
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO214AB
PELTIER MODULE CP10,71,06,L,W4.5
DC DC CONVERTER 12V 200W
DC DC CONVERTER 10V 200W