
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5KE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 111V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 124V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 179V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 8.5A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-201 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1.5KE130CA-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 240V 388V DO204AR
TVS DIODE 70V 113V DO215AA
TVS DIODE 90V 160V DO214AB
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO204AR
TVS DIODE 111V 179V DO201
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD SLDR