
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 78V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 86.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 126V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.2A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of SMAJ78CA-E3/5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 51V 82.4V DO204AC
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 200W
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AA
CAP FILM .0022UF 600V 716 SERIES
TVS DIODE 78V 126V DO214AC
CONN SOCKET 35POS 0.1 GOLD PCB
TRFC SIGN NO PRKG HERE TO REFL H