
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, P6SMB, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 128V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 143V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 207V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.9A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of P6SMB150CAHE3_A/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 6V 20V 8SOIC
TVS DIODE 22V 35.5V DO204AC
TVS SMA 26V 400W BI
TVS DIODE DO214AA
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ LVDS
CONN SOCKET 61POS 0.1 GOLD PCB
CONN SOCKET 26POS 0.079 GOLD PCB