
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 70.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 77.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 113V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.5A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of BZW04-70B-E3/73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE DO214AA
TVS DIODE 6V 10.3V SMB
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AB
INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, AU
TVS DIODE 70.1V 113V DO204AL
DIODE ZENER 130V 800MW DO219AB
CONN HEADER VERT 19POS 2.54MM