
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 170V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 189V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 275V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.09A |
| Power - Peak Pulse: | 300W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of SMAJ170A-M3/5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 30V 50.7V CASE 5A
DIO TVS VWM 13V 5KW BIDIR SMC AE
TVS DIODE 6.4V 11.3V 1.5KE
TVS DIODE 170V 275V DO214AC
CRYSTAL 33.3300MHZ 4PF SMD
CONN PLG HSG FMALE 10POS INLINE
BOARD EVAL HMC861LP3E