
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.89V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 13.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 36.8A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AC (DO-15) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of SA8.0CA-E3/73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 85V 137V DO214AA
TVS DIODE 128V 207V DO214AA
TVS DIODE 64V 103V DO214AB
FLEXIBLE LIGHT PIPE, ZERO LIGHT
TVS DIODE 8V 13.6V DO204AC
DEVELOPMENT DATA ACQUISITION
IC RF SWITCH SP12T 2.7GHZ 22MCM