
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 43.6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 48.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 70.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 8.6A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AC (DO-15) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 |
Current price of P6KE51CA-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE,
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AB
TVS DIODE 16.9V 28V DO219AB
TVS DIODE 43.6V 70.1V DO204AC
FAN 92X25MM 115VAC ALARM
DC DC CONVERTER 2V 40W
DC DC CONVERTER 13.8V 150W