
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P4SMA, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 36.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 40.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 59.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 6.7A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 9000 |
Current price of P4SMA43A-M3/61 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 2.5V 12.5V 2DFN
TVS DIODE 24V 38.9V DO214AB
TVS DIODE 33V 53.3V DO214AB
FIXED IND 3.9UH 30MA 1.45 OHM
TVS DIODE 36.8V 59.3V DO214AC
CONN HEADER VERT 52POS 2.54MM
MICRO-PINCER RED BANANA