
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 43V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 47.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 69.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 72A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | P600, Axial |
| Supplier Device Package: | P600 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 | ||
| 1600 | ||
| 2400 |
Current price of 5KP43A-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AB
TVS DIODE 154V 317V DO204AC
TVS SMC 43V 1500W BI
TVS DIODE 43V 69.4V P600
CONN RCPT 82POS 0.05 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 5.8V 200W
8T 55C 55#20 PIN RECP