
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 36.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 40.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 59.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 6.7A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of BZW04-37HE3/73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 58V 92.4V P600
TVS DIODE 100V 162V DO214AA
TVS DIODE 160V 259VC 3000W SMD
TVS DIODE 36.8V 59.3V DO204AL
XTAL OSC XO 32.7750MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 15V -15V 8W
DC DC CONVERTER 40V 75W