
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 16.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 24.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 16.4A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3600 |
Current price of PGSMAJ15AHR3G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 8.5V 14.4V SMA
TVS SMB 7V 600W BI
TVS DIODE 8V 13.6V SOD123
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 400W
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
HYGIENIC CABINET U-HANDLE