
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P6SMB, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 136V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 152V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 219V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.7A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3200 |
Current price of P6SMB160CA-E3/5B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 16V 26V SMC
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AC
DIODE TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESS
TVS DIODE 136V 219V DO214AA
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 12V 20W