
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 28.2V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 31.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 45.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 32.8A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3400 |
Current price of 1.5SMC33CA-M3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.5V 12.9V SMA
TVS DIODE 8V 13.6V SMC
TVS DIODE 24V 55V 8SO
FIXED IND 56NH 180MA 1.32 OHM
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO214AB
DC DC CONVERTER 18V -18V 1W
RECP ASSY