
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 170V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 189V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 275V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.2A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-215AA, SMB Gull Wing |
| Supplier Device Package: | SMBG (DO-215AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 782 |
Current price of MSMBG170AE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 9.4V 15.6V 1.5KE
TVS DIODE 15.3V 25.5V MPG06
TVS DIODE 78V 126V P600
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
TVS DIODE 170V 275V DO215AA
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
FIXED IND 39.7UH 1.1A 210 MOHM