
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SM6T, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 33.3V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 37.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 53.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 11.1A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SM6T39CAHE3_A/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.78V 13.4V DO204AC
TVS DIODE 17.1V 27.7V DO214AC
TVS DIODE 111V 179V DO204AL
TVS DIODE 600W DO214AA
CONN SOCKET 37POS 0.079 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 12V 50W
CONN RECEPT PIN .455"