
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 31.6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 31.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 45.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 8.8A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | MPG06, Axial |
| Supplier Device Package: | MPG06 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5500 |
Current price of TMPG06-33AHE3_A/C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 20.5V 33.2V DO41
TVS DIODE 150V 243V DO214AB
TVS DIODE 9V 15.4V DO215AA
TVS DIODE 31.6V 45.7V MPG06
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
2.92MM FEMALE TO SMP MALE QB ADA
DC DC CONVERTER 12V 1W