SMFE26CA
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 26V 200W SOD123F
DataSheet
SMFE26CA PDF
Type Description
Series:SMFE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V
Voltage - Breakdown (Min):28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.8A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)