
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 94V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 105V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 152V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 9.9A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3400 |
Current price of 1.5SMC110CA-M3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 75V 121V DO221AC
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AC
TVS DIODE 214V 344V DO214AB
TVS DIODE 94V 152V DO214AB
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 12-15V 6W